PORADNIK

Jak pobierać dane o obniżeniach z OsiadanieTerenu.pl?

Szukasz informacji o osiadaniu? Zastanawiasz się, gdzie znaleźć informacje o zagrożeniu szkodami górniczymi? Chcesz sprawdzić, czy działka leży w obszarze niecki obniżeniowej? Czy nieruchomość położona jest na terenach lub obszarach górniczych? A może Twój dom i jego fundamenty pękają?  

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dostarczy dla Ciebie serwis OsiadanieTerenu.pl. Na portalu znajdziesz wiarygodne informacje o osiadaniu terenu w bardzo szybki i prosty sposób, bez potrzeby wizyt w urzędach czy u właścicieli kopalni. 

OsiadanieTerenu.pl to baza danych o pogórniczym osiadaniu terenu dostępna dla każdego!

W serwisie znajdziesz informacje samodzielnie, w zaledwie parę minut zamówisz kompletny raport zawierający informacje o osiadaniu terenu, jak również zamówisz automatyczny alert wysyłany natychmiast po wykryciu nowych ruchów terenu. 

Dzięki interaktywnej mapie oraz wyszukiwarce działek bez problemu znajdziesz lokalizację, którą chcesz skontrolować. Więcej o wyszukiwarce znajdziesz w innym poście na naszym blogu. 

Przykładowy fragment raportu

Przykładowy fragment raportu


Jak pobrać raport o osiadaniu terenu? 

Raport z informacjami o osiadaniu terenu możesz zamówić na dwa sposoby – wpisując adres działki w wyszukiwarkę, lub ręcznie odnajdując interesującą Cię lokalizację na mapie. 

Szczegółową instrukcję pobierania raportu za pomocą wyszukiwarki przedstawiliśmy w poniższym filmie:  

Krok po kroku dowiesz się jak zamówić raport, a także alert z tego filmu: 

Czy mogę pobrać dane w inny sposób? 

Jeśli potrzebujesz wykorzystać dane o osiadaniu terenu w innym miejscu, możesz skorzystać z usługi Web Map Service. Usługę WMS możesz podłączyć w dowolnym zewnętrznym oprogramowaniu GIS, obsługującym standardy OGC (Open Geospatial Consortium).  

W oknie mapy kliknij widoczny poniżej przycisk, aby skopiować adres WMS: 

Niebieska strzałka wskazuje lokalizację przycisku usługi WMS

Niebieska strzałka wskazuje lokalizację przycisku usługi WMS


Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub jednostką administracji publicznej, każdą funkcjonalność osiadanieterenu.pl możesz zaimportować do własnego systemu za pomocą API. Skontaktuj się nami, by uzyskać więcej informacji. 

Autor: Daria Soszyńska

Sprawdź, czy na Twojej działce występuje osiadanie terenu

Bądź świadomy występujących przemieszczeń terenu i zacznij działać. Dowiedz się, czy Twoja działka leży w zasięgu obniżenia terenu i zabezpiecz swoją nieruchomość, zanim dojdzie do strat.

Zaufali nam

Klienci Satim
Klienci Satim
Klienci Satim
Klienci Satim