PRZYPADEK UŻYCIA

Przypadek użycia: Mieszkaniec

Kupując działkę i budując dom, chcemy by był bezpieczny i trwały. Często poświęcamy na ten cel ogromne sumy pieniędzy, swój czas i nerwy. Grunty leżące na obszarach górniczych, częstokroć znajdując się w obszarze działania nawet kilku spółek wydobywczych, są narażone na osiadanie terenu. Do niedawna, wiedzą na temat szkód górniczych dysponowała tylko kopalnia odpowiedzialna za nie, a pozyskanie informacji na ich temat było trudnym procesem. 

Mieszkaniec korzystający z OsiadanieTerenu.pl może w łatwy i szybki sposób korzystać z informacji automatycznie dostarczanych w postaci raportów zawierających wartości osiadania terenu. Aplikacja w sposób przyjazny i zrozumiały przedstawia zasięg i wielkość przemieszczeń terenu spowodowaną eksploatacją górniczą lub innym czynnikiem zewnętrznym. OsiadanieTerenu.pl wspiera w procesie uzyskania odszkodowania — raporty generowane przez usługę korzystają z przetworzonych satelitarnych danych radarowych dostarczanych przez Europejską Agencję Kosmiczną, a ich sposób opracowywania poparty jest naszym wieloletnim doświadczeniem, pracami badawczo rozwojowymi i licznymi źródłami naukowymi. Technika, którą stosujemy jest wykorzystywana jest od wczesnych lat 90. XX wieku. Wiele artykułów naukowych, w których skupiono się na porównaniu techniki DlnSAR (pl. radarowa interferometria różnicowa) z naziemnymi metodami geodezyjnymi potwierdziło jej centymetrową, a nawet w wielu przypadkach milimetrową dokładność. 

Prostowanie bloku przy ul. Ligockiej w Katowicach Brynowie. Foto: Anna Lewanska, Katowice.wyborcza.pl)

Prostowanie bloku przy ul. Ligockiej w Katowicach Brynowie. Foto: Anna Lewanska, Katowice.wyborcza.pl)


Korzystający z OsiadanieTerenu.pl, poza dostępem do mapy osiadania i raportami, ma opcje ustawienia alertu o wykryciu pionowych przemieszczeń terenu. Gdy system wykryje osiadanie terenu na wybranej działce, portal automatycznie wyśle do Ciebie powiadomienie o wykrytym ruchu. 

Jako osoba prywatna będąca użytkownikiem naszego systemu, zyskujesz: 

  • informacje o swojej działce i nieruchomości, czy znajdują się w obszarze narażonym na osiadanie;  
  • alert o pojawiającym się zagrożeniu; 
  • weryfikację wartości osiadania terenu dla swojej nieruchomości; 
  • historyczne wartości osiadania terenu, które możesz uzyskać dzięki informacjom zgromadzonym od końca 2014 roku. 


Przygotowaliśmy serię filmów instruktażowych, będących kompleksowym przewodnikiem po obsłudze portalu. Zachęcamy do zapoznania się z nimi — kliknij tutaj, by zobaczyć wszystkie filmy.

Skontaktuj się z nami i sprawdź swoją nieruchomość pod kątem szkód górniczych.   Autor: Daria Soszyńska

Sprawdź, czy na Twojej działce występuje osiadanie terenu

Bądź świadomy występujących przemieszczeń terenu i zacznij działać. Dowiedz się, czy Twoja działka leży w zasięgu obniżenia terenu i zabezpiecz swoją nieruchomość, zanim dojdzie do strat.

Zaufali nam

Klienci Satim
Klienci Satim
Klienci Satim
Klienci Satim